На 03.12.2022 во 20.45 часот во СВР Велес, А.С.(78) од Скопје пријавила дека на ул.„Јордан Џурнов“ таа и нејзиниот сопруг М.Д. биле физички нападнати од двајца малолетници, поради нерасчистени должничко – доверителски односи.

Се работи на расчистување на случајот.Автор: Администратор
Објавено на: 06/12/2022 05:55