Полициски службеници од ЕВР Карпош денсека лишиле од слобода двајца малолетници осомничени дека украле мотоцикл сопственост на Д.П. од Скопје.

-Малолетниците се приведени во полициска станица и известен е Центарот за социјални работи, а мотоциклот ќе му биде вратен на сопственикот, соопшти МВР.Автор: Администратор
Објавено на: 26/03/2023 05:06