Беспилотно летало удри денеска во станбена зграда во јужниот руски град Вороњеж, што истражителите го нарекоа „терористички чин“ во интерес на Украина, поради што регионалниот гувернер нареди вонредна состојба.

Три лица се полесно повредени, изјави регионалниот гувернер Александар Гушев.

Рускиот државен истражен комитет, кој се справува со тешки злосторства, соопшти дека отворил кривично дело против „лица кои дејствуваат во интерес на воено-политичкото раководство на Украина“Автор: Администратор
Објавено на: 09/06/2023 17:04