Вооруженото крило на палестинската милитантна група Хамас, бригадите Ал Касам, денеска ослободија две Израелки со руско државјанство.

Како што соопштија бригадите Ал Касам на Телеграм, ослободувањето на двете заложнички е направено во знак на благодарност за ставовите на рускиот претседател Владимир Путин.

Израелските државјанки, кои имаат и државјанство на Руската Федерација, се предадени на Црвениот крст во Појасот ГазаАвтор: Администратор
Објавено на: 30/11/2023 07:49