Според информациите, првоосомничениот за грозоморното убиство на Вања, Љупчо Палевски Палчо, на 30-ти ноември ја напуштил Македонија при што се упатил кон Белград а потоа кон Софија, кажа министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски.

Љупчо Палевски пребегал со автомобил во присуство на неговиот адвокат, а трагата после Софија се уште му се прати, додаде Спасовски.Автор: Администратор
Објавено на: 04/12/2023 10:12