Одговорајќи на новинарско прашање, Јавниот обвинител Гаврил Бубевски, на денешната прес-конференција во врска со убиството на Вања, потврди дека првоосомничениот, за кој во јавноста веќе се знае дека е Љупчо Палевски Палчо, е организатор и извршител на убиствата.

- Ќе кажам да, одговори Бубевски на прашањето дали Палчо е извршител на убиствата.Автор: Администратор
Објавено на: 04/12/2023 10:49