Лидерот на партијата За наша Македонија (ЗНАМ) Максим Димитриевски вечерва на својот фејсбук-профил објави дека ги има 10-те илјади потписи потребни за кандидат за претседател на државата на изборите и им се заблагодари на граѓаните за поддршката.

-Над 10 000 потписи за кандидат за Претседател. Благодарам за поддршката. Продолжуваме заедно до конечна победа! #ЗНАМ #ДвижењеЗНАМ #ЗаНашаМакедонија, напиша Димитриевски на Фејсбук.Автор: Администратор
Објавено на: 28/02/2024 05:08