Во СВР Скопје, 33-годишна жена од Скопје пријавила дека околу 12.00 часот на работното место во фирма на подрачјето на Карпош била физички нападната од нејзиниот поранешен сопруг З.Б.(37) од Скопје, кој ѝ се заканил и со остар предмет.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.Автор: Администратор
Објавено на: 21/04/2024 05:15