Во контролите во областа на сообраќајот во текот на вчерашниот ден на територија на град Скопје изречени се вкупно 114 мерки, соопштија денеска од МВР.

Од нив, за возење повеќе од дозволената брзина се 31 санкција, 10 мерки за возење без возачка дозвола, четири санкции за минување на затворен сигнал - црвено светло, седум мерки за користење на мобилен телефон при управување...

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните деновиАвтор: Администратор
Објавено на: 21/04/2024 15:29