СВР Скопје поднесе кривична пријава против К.С.(34) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад на службено лице при вршење работи на безбедноста“.

На 15.04.2024 полициски службеници од Полициската станица Бит Пазар биле физички нападнати од пријавениот.Автор: Администратор
Објавено на: 23/04/2024 05:30