На 22.04.2024 во 03.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека во продажен објект на подрачјето на Карпош, од страна на непознати сторители, со употреба на физичка сила било влезено и одземен бил сеф со пари.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.Автор: Администратор
Објавено на: 23/04/2024 05:30