Во Одделението за внатрешни работи Кочани, 75 – годишна жена од Кочани синоќа пријавила дека била измамена од едно лице, соопшти МВР.

Според пријавеното, лицето ѝ се јавило на телефон и ја довело во заблуда дека нејзиниот внук предизвикал сообраќајна несреќа во Германија и згазил лице – мигрант, а доколку сака да му помогне, треба да даде 60.000 евра.

-Како што е пријавено, подоцна пред нејзината куќа дошло едно лице на кое му дала 251.400 денари, наведуваат од МВР.

За настанот е запознаен јавен обвинител и се работи на негово расчистувањеАвтор: Администратор
Објавено на: 22/05/2024 04:51