Под покровителство на Град Скопје, од денеска до 12 август на Скопско кале ќе се одржува јубилејниот 10. Пиволенд 2017.

На фестивалот ќе настапат бендовите САФ, Ван Гог, Неверне Бебе, Сарс и Негатив, а за љубителите на фудбалот предвиден е директен пренос на натпреварот Реал Мадрид – Манчестер.

Како посебно интересен организаторите го најавуваат концертот на девојките од Трибјут ту Бијонсе.

Од 2008 година досега, на Пиволенд настапиле големи имиња од светот на музиката: Есма, Психомодо Поп, Дубиоза Колектив, Kosheen, Забрањено пушење, Рамбо Амадеус, Ортодокс Селтс, Синтезис, Кирил Џајковски, Stereo MC’s, Суперхикс, Гоце Арнаудов, Ритам Нереда, Ареа, Фолтин, Филм, Мањифико.Автор: Администратор
Објавено на: 07/08/2017 11:19