Антонио Конте, менаџерот на Челзи, изјави дека играчот на екипата Диего Коста за него е минато.

Коста сака да го напушти Челзи и да се врати во Атлетико, но управата на лондонскиот клуб не сака да го пушти.

Бразилецот се наоѓа во татковината, откако Антонио Конте, тренерот на Челзи, во јуни преку СМС-порака го извести дека не смета на него, а во едно интервју тој ги критикуваше неговиот клуб и Конте.

Шпанскиот репрезентативец бара од Челзи да ја намали цената на трансферот, што би му помогнало да се врати во Атлетико.

„Тоа е одлично“, изјави Конте низ насмевка на конференција за новинарите, а пренесе „Скај“.

„Сите вработени во Челзи знаат што се случи со Коста минатата сезона. Тоа е смешно, тоа интервју. Не ме интересира да ја продолжувам таа приказна. За мене, тој е минато“, изјави Конте.

По таа изјава, членот на тимот на Челзи задолжен за работа со медиумите ја прекина конференцијата и изјави дека клубот останува на ставот дека Коста мора да се врати во Лондон на тренинзите.Автор: Администратор
Објавено на: 20/08/2017 17:25