Канадскиот пејач Шон Мендес на вчерашните Европски музички награди на MTV победи во категориите најдобар изведувач и најдобра песна.

Ова се победниците на 24-то доделување на наградите:

– Најдобар изведувач: Шон Мендес

– Најдобра песна: „There’s Nothing Holdin’ Me Back” – Шон Мендес

– Најдобро видео: „Humble” – Кендрик Ламар

– Најдобар поп изведувач: Камила Кабело

– Победник во категоријата електронска музика: Дејвид Гета

– Најдобар рок изведувач: групата „Колдплеј”

– Најдобар хип-хоп изведувач: Еминем

– Најдобар француски изведувач: Амир

– Најдобра изведба во живо: Ед Ширан

– „Светска икона“: Ју-Ту …

Регионалната награда за најдобар изведувач MTV Adria, отиде кај српската поп група „Ничим изазван“.Автор: Администратор
Објавено на: 14/11/2017 07:38