Фудбалската федерација на Македонија на гала свеченост синоќа ги избра најдобрите за сезоната 2016/2017 во повеќе категории.

Најдобри во македонскиот фудбал за сезоната 2016/17:

Тренер: Гоце Седлоски (Вардар),

Тренер во женски фудбал: Кирил Изов (Истатов),

Фудбалер во Македонија: Стефан Спировски (Вардар),

Фудбалерка во Македонија: Илза Максути (Јунајтед),

Стрелец во Македонија: Бесарт Ибраими (Шкендија),

Стрелец во женски фудбал во Македонија: Ленче Андреевска (Драгон),

Тренер во Футсал: Зоран Лекиќ (Шкупи),

Играч во Футсал: Александар Глигоров (Велес),

Тренер во младински фудбал: Горан Станковски (Работнички),

Млад играч: Елиф Елмас (Работнички),

Стрелец во младински фудбал: Александар Мишов (Академија Пандев),

Клуб во младински фудбал: Работнички,

Фудбалски работник: Илија Матеничаров (Академија Пандев),

Фер-плеј екипа: Работнички,

Судија: Александар Ставрев,

Македонски фудбалер во странство: Енис Барди (Леванте).Автор: Администратор
Објавено на: 04/12/2017 18:20