На мечот помеѓу македонскиот фудбалски првак Вардар и шампионот на Норвешка Розенборг во рамки на последното коло од Лигата на Европа куче влета на теренот во текот на натпреварот.

Незнаејќи дека е дел од второто по ред најголемо фудбалско клупско натпреварување, кучето беше желно само за малку забава, што ја доби од голманот на Вардарци, Гачевски.

Иако траеше кратко, сепак, со сигуронст најавните шпици за невообичаени моменти од фудбалските натпревари, ќе траат долго.

Како изгледаше моментот пренесен на телевизиите, погледнете во продолжение.Автор: Администратор
Објавено на: 11/12/2017 02:59