По завршувањето на групната фаза во групите “А“ и “Б“ и плејоф-дуелите на најдобрите екипи од групите “Ц“ и “Д“, станаа познати сите осминафиналисти, како и двојките во оваа фаза на Лигата на шампионите. Да потсетиме, Вардар и ПСЖ, како победници на групите обезбедија директен пласман во четврт-финалето на најсилната лига на светот.

Осминафиналисти се: Монпеље, Барселона, Скјерн, Веспрем, Мешков Брест, Нант, Кристијанштад, Фленсбург, Пик Сегед, Кил, Келце и Р.Н.Левен.

Осминафинални двојки:

Монпеље – Барселона

Скјерн – Веспрем

Мешков Брест – Нант

Кристијанштад – Фленсбург

Пик Сегед – Кил

Келце – Р.Н.Левен

Четврт-финални двојки:

Пик Сегед/Кил – Вардар

Келце / РНЛ – ПСЖ

Кристијанштад / Фленсбург – Барселона/Монпеље


Вардар го чека подобриот од Пиг Сегед - Кил во четвртфиналето

Мешков Брест / Нант – Скјерн/ ВеспремАвтор: Администратор
Објавено на: 04/03/2018 23:25