Екипата на Минесота Тимбервулс се пласира во полуфиналето од НБА плејофот, откако ноќеска ви директен дуел го победи Денвер со 112:106 по продолжение.

Со овој триумф домаќините го освоија 8. место во Западната конференција, последно кое обезбедува разигрување за титулата.

„Вулвси“ се за првпат во плејофот по пауза од 14 години.

Во првата рунда од разигрувањето ќе се сретнат со Хјустон, тимот кој заврши на 1. место по регуларниот дел.Автор: Администратор
Објавено на: 12/04/2018 08:20