Секој од нас навива за еден клуб. Некој за Реал Мадрид, некој за Барселона. Некој ја пее „You'll never walk alone“, некој тврди дека Арсенал без Венгер нема да биде Арсенал!

Но сите ние, симпатизери и навивачи на Реал Мадрид, Ливерпул. Манчестер Јунајтед, Милан, Арсенал, Баерн Минхен, Интер, Барселона, Јувентус... му се поклонуваме на човекот по кој ќе се памти цела една деценија. Кратко и јасно - Џанлуиџи Буфон!Автор: Администратор
Објавено на: 20/05/2018 12:46