Репрезентативецот на Македонија, Бојан Трајковски го напушти вицешампионот МЗТ Скопје и премина во Пакс. Од унгарскиот тим соопштија дека потпишале едногодишен договор со Трајковски. Минатата сезона во дресот на тимот од Аеродром, ценатарот имаше просек од 13,1 поени, 5,4 скока, за нешто над 22 минути поминати на теренот.Автор: Администратор
Објавено на: 01/06/2018 14:03