Аргентинскиот претседател Маурисио Макри му се заблагодари на Маркос Рохо за постигнатиот гол синоќа на дуелот против Нигерија на Светското првенство 2018.

Аргентина победи со 2:1 и со освоените три бода избори осминафинале на Мундијалот во Русија.

- Ви благодарам момци, јас многу те сакам, драг Рохо!, напиша Макри на Твитер.Автор: Администратор
Објавено на: 27/06/2018 10:55