Селекторот на уругвајската фудбалска репрезентација, Оскар Табарез за вечерашниот дуел во Сочи со Португалија најави специјална игра во одбраната насочена кон Роналдо.

- Тој е фантастичен играч кој не се чува лесно. Не може него да го сопре само еден, па затоа на него ќе играме колективна одбрана. Роналдо е најдобар напаѓач на светот и вистински водач на својата репрезентација.

Табарез планира директен чувар на Роналдо да биде Годин, а втор човек кој ќе внимава на него ќе биде Хименез.

Натпреварот Уругвај – Португалија од осминафиналето на СП е закажан за вечер со почеток во 20 часот.Автор: Администратор
Објавено на: 30/06/2018 19:13