Англичанец се најде сам во кафуле полно Колумбијци во моментот кога репрезентацијата на Англија ја победи Колумбија во осмина-финалето од Светското фудбалско првенство.

Откако пеналите одлучија дека Англија оди во четврт-финалето, Колумбијците во кафулето луто и разочарано го напуштаат објектот, а само Англичаецот, онака сам, еуфорично слави и вреска за победата на својот тим. И секако, тоа станна хит на интернет.

Сето тоа се случуваше на само 100 метри од стадионот во Москва на којшто се одигра натпреварот.Автор: Администратор
Објавено на: 06/07/2018 15:21