Фудбалската еуфорија што владее во Хрватска од почетокот на Светското првенство (СП) во Русија кулмираше синоќа со пласманот на „коцкестите“ во финалето каде што ќе ги одмерат силите со Франција.

Дека фудбалерите ги побудалеа сите покажува и утринската фотографија на министрите во Владата на Хрватска на чело со премиерот Андреј Пленковиќ кои на седницата на Владата дошле облечени во дресови на хрватската фудбалска репрезентација.Автор: Администратор
Објавено на: 13/07/2018 02:46