Хрватската фудбалска репрезентација го освои второто место на Мундијалот во Русија, а по враќањето во Хрватска на фудбалерите им беше приреден величествен пречек.

Веднаш по слетувањето на аеродромот во Загреб ги пречeкаа стотици граѓани, но и долж целиот пат по кој требаше да помине автобусот со фудбалерите.

Но главниот настан ќе се одржи на централниот плоштад „Бан Јосип Јелачиќ“, каде десетици илјади граѓани во одлична атмосфера со навивачки песни и знамиња ги чекаат своите фудбалски јунаци.Автор: Администратор
Објавено на: 16/07/2018 16:57