Дивата на српското и екс-југословенското глумиште Милена Дравиќ денеска беше погребана во Алејата на заслужните граѓани на Новите гробишта во Белград.

На погребот присуствуваа бројни нејзини колеги, пријатели и почитувачи, а претходно во театарот „Звездара“ се одржа комеморација.

Меѓу актерите кои дојдоа да изразат сочуство и за последен пат да се збогуваат со Дравиќ беа и Воја Брајовиќ, Раде Шербеџија, Драган Бјелогрлиќ и Аница Добра.

На самиот крај на комеморацијата беше пуштена песната „Милена“ на Арсен Дедиќ, а колегите низ солзи и со последен аплауз ја испратија една од најдобрите актерки на овие простори.

Милена Дравиќ беше погребана покрај нејзиниот сопруг Драган Николиќ.Автор: Администратор
Објавено на: 19/10/2018 18:26