Поранешниот министер за финансии и член на ВМРО-ДПМНЕ, проф. Трајко Славески на новинарското прашање во емисијата Економски Магазин на АЛСАТ-М – дали при евентуално враќање на власт, би се залагал за укинување на прогресивниот данок, што го воведува актуалната власт и враќање на досегашната политика на рамен данок, Славески порача дека таквото нешто ќе се случи на првата владина седница на влада со која би раководела неговата партија.Автор: Администратор
Објавено на: 07/11/2018 23:24