Оваа сезона може да биде последна во Јувентус за играчот од средниот ред Сами Кедира, објави „Калчомеркато“.

Ова се должи на доаѓањето во италијанскиот шампион на играчот од средниот ред на Арсенал Арон Ремзи.

Покрај тоа, Јувентус може да го ангажира и играчот од средниот ред на Лион, Танги Ндомбеле.

Триесет и едногодишниот Кедира во последно време не ја добива посакуваната минутажа за игра и тоа е исто така една од причините за неговото можно заминуање.

Оваа сезона, Германецот одигра 11 натпревари. Неговиот договор истекува летото 2021 година.Автор: Администратор
Објавено на: 20/01/2019 10:34