Полуфиналистите во фудбалскиот Куп на Германија ги дознаа своите противници во оваа фаза од натпреварувањето.

Шампионот и лидер во Бундеслигата Баерн Минхен ќе игра со Вердер Бремен, додека Лајпциг ќе се соочи со Хамбург.

Натпревари ќе се одржат на 23 и 24 април.

Финалето е закажано за 25 мај во Берлин.Автор: Администратор
Објавено на: 07/04/2019 20:21