По веста за претрпениот срцев удар, на адреса на легендарниот шпански голман Икер Касиљас преку социјалните мрежи доаѓа поддршка од клубови, фудбалери, навивачи, спортски работници,…

-Многу љубов од Рома!

-Брзо оздравување од Челзи!

-Се најдобро за мојот пријател Икер, напиша Герет Бејл.

-Најдобри желби и брзо враќање на Икер Касиљас му посака Манчестер Сити.

-Сакаме Икер Касилас брзо да закрепне. Тој е вистински борец и спортист, стои во постот на Борусија Дортмунд.

Такви и слични желби за надминување на состојбата на Касиљас му посакаа и Месут Озил од Арсенал, ФК Ливерпул, шпанската Примера, Барселона и многу други.

Од Порто објавија дека животот на 37-годишниот Икер Касиљас не е во опасност. Тој брани за португалскиот клуб од 2015 година. Претходно беше дел од Реал Мадрид каде се стекна со голема слава.Автор: Администратор
Објавено на: 01/05/2019 19:30