На 24.09.2019 во 15.00 часот во Полициската станица Карпош, К.К.(30) од Скопје пријавил дека во периодот од 10.20 до 11.00 часот во подрумските гаражи во Трговскиот центар „Сити Мол“ непознат сторител извршил тешка кражба во неговото возило „фолксваген пасат“.

Според пријавеното, сторителот со употреба на сила му одзел чанта со 11.000 евра и други валути. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за расчистување на случајот.Автор: Администратор
Објавено на: 26/09/2019 02:07