Во општина Карпош во попладневните часови момче било нокаутирано среде улица од засега непознат насилник кој веднаш го напуштил местото на настанот, а од МВР информираат дека се работи за повредено момче од 19 години, пренесува Република.

Од МВР потврдуваат дека денеска попладне околу 17.00 часот се случил инцидент на улица Шекспирова во близина на Машинскиот факултетот во Скопје, во близина на основното училиште „Вера Циривири Трена“ во општина Карпош, каде младо момче е повредено и се наоѓа во критична состојбаАвтор: Администратор
Објавено на: 04/10/2019 01:54