На граничниот премин „Богородица“ претпладнево при контрола на патничко возило „опел мерива“ со албанска национална ознака, управувано од А.M.(44), а сопатник бил А.M.(18), двајцата од Република Албанија, во посебен бункер, граничните служби откриле повеќе пакувања марихуана со тежина од околу 50 килограми, информира МВР.

Лицата и возилото биле преземени од Одделението за истраги при Царинската управа на Македонија.Автор: Администратор
Објавено на: 06/10/2019 15:28