Британскиот премиер Борис Џонсон изјави денеска дека и натаму е внимателен оптимист во врска со договорот за Брегзит.

– Исто така, преговаравме со нашите пријатели и партнери во ЕУ за Брегзит и знаете дека сум и натаму внимателен, внимателен оптимист, рече Џонсон во видео снимка објавена на Твитер.Автор: Администратор
Објавено на: 09/10/2019 21:36