Дефанзивецот на Шалке, Озан Кабак, ќе се пресели во Ливерпул во зимскиот преоден рок, пренесува „Sport Media Set“.

Според изворот, раководството на англискиот шампион бара замена за Вирџил ван Дијк, кој ги повреди лигаментите на коленото и ќе паузира долго време. За 20-годишен Турчин, Британците се подготвени да платат 30 милиони евра.

Оваа сезона во Бундеслигата, Кабак одигра два натпревара.Автор: Администратор
Објавено на: 23/10/2020 23:29