Холивудската ѕвезда Мајкл Б. Џордан е во врска со манекенката Лори Харви. Тие тоа го потврдија со свои наизменични објави на Инстаграм.

Тоа предизвика реакции од познати личности, како Габриеле Јунион, Тејана Тејлор, Софија Буш, Јара Шахиди и други.

Некои од сликите се на фотографот Лео Волси, кој на Инстаграм се претставува како креативен директор на Б. Џордан.

Глумецот, инаку, беше прогласен за најпосакуваниот маж за 2020 година.Автор: Администратор
Објавено на: 12/01/2021 13:19