Поранешниот турски младински репрезентативец Халил Озтурк е нов ракометар на македонскиот прволигаш Металург за новата сезона.

Озтурк игра на позиција среден и лев, бек и со Металург потпиша двегодишна соработка, соопшти денеска клубот од Автокоманда.

Дваесетипетгодишниот Озтурк доаѓа од редовите на актуелниот шампион на Турција, Спорт Тото, и за него Металург е прво интернационално искуство.Автор: Администратор
Објавено на: 08/08/2021 01:26