На 12.10.2021 во 19.15 часот, полициски службеници од СВР Велес го лишиле од слобода К.Р.(35) од Велес. При претрес во неговиот дом и помошни простории, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени хероин, марихуана и таблети.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.Автор: Администратор
Објавено на: 13/10/2021 14:11