Португалскиот интернационалец Жилберто Дуарте потпиша договор со актуелниот македонски првак Вардар.

Тој игра на позицијата лев бек а доаѓа од екипата на Монпелје од Франција.

Дуарте (197 см. 31 год.) е првиот Португалец што ќе настапува за Вардар.

Со Монпелје играше сезонава во Лигата на шампионите и постигна 24 гола.

Претходно има настапувано и за екипите на Порто (Португалија), Висла Плоцк (Полска) и Барселона (Шпанија).Автор: Администратор
Објавено на: 21/05/2022 05:09