На 24.05.2022 во 11.30 и во 13.50 часот во Тетово, по судска наредба, полициски службеници од СВР Тетово ги привеле А.Б.(37) и Р.Р.(26), двајцата од Тетово, за издржување на затворска казна.

Тие биле предадени во Казнено-поправната установа Затвор Тетово за издржување на казната.Автор: Администратор
Објавено на: 25/05/2022 11:12