На 21.09.2022 во 16.50 часот на кеј „Димитар Влахов“ во Скопје, полициски Службеници од Единицата за внатрешни работи Центар и Бит Пазар при СВР Скопје го лишиле од слобода А.Ј.(41) од Скопје.

Тој се сомничи дека на подрачје на ЕВР Центар и Бит Пазар сторил повеќе кривични дела „дрска кражба“.

Тој бил задржан во полициска станица и по целосно документирање нас лучајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.Автор: Администратор
Објавено на: 23/09/2022 04:15