Денеска во 12.30 часот во Прилеп, полициски службеници од СВР Битола – Полициска станица Прилеп го лишиле од слобода Д.С.(35) од Прилеп. Тој бил баран по распишана потерница за издржување казна затвор од шест години и пет месеци за сторено кривично дело по член 123 од Кривичниот законик.

Лицето ќе биде спроведено во Казнено – поправната установа Затвор Прилеп за издржување на казната.Автор: Администратор
Објавено на: 07/10/2022 14:27