Долж Повардарието и во источните делови утре ќе дува засилен северозападен ветер.

Во сабота времето ќе биде претежно облачно, а во недела и во понеделник претпладне ќе има повремени врнежи од дожд. Како што најавуваат од УХМР, на планините и на повисоките места врнежите ќе бидат претежно од снег каде ќе се формира снежна покривка.Автор: Администратор
Објавено на: 24/11/2022 15:08