На 01.12.2022 во 17.10 часот на улица ,,Димитар Влахов“ во Гостивар, полициски службеници од СВР Тетово - ОВР Гостивар, по наредба од Основен суд Гостивар, ја привеле М.Ќ.(46) од гостиварско Врапчиште за издржување на затворска казна.

Лицето било спроведено во Казнено-поправната установа Затвор Идризово во Скопје за издржување на затворската казнаАвтор: Администратор
Објавено на: 02/12/2022 15:36