На 27.01.2023 во 16.00 во Полициска станица Центар е пријавено дека во обложувалница во близина на пазар на подрачјето на Центар, Х.Х.(72) и С.С.(53), двајцата од Скопје, го нарушиле јавниот ред и мир со меѓусебна физичка пресметка.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.Автор: Администратор
Објавено на: 30/01/2023 04:04