Полициски службенициденеска го привеле Н.М.(58) од Скопје, по кого била распишана централна потерница со која се барал по наредба од Основен кривичен суд - Скопје како осудено лице на казна затвор од две години за сторено кривично дело по чл.383 од Кривичниот законик. Т

Тој ќе биде предаден на надлежната казнено - поправна установа, соопшти МВР.Автор: Администратор
Објавено на: 25/05/2023 18:39