На 26.05.2023 во 23.30 часот во Струмица полициски службеници од СВР Струмица го лишиле од слобода Н.Р.(30) од Струмица, кај кого при преглед биле пронајдени предмети кои потекнуваат од тешка кражба во возило, извршена на подрачје на Струмица.

Лицето е задржано во полициска станица Струмица, за настанот е запознаен Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.Автор: Администратор
Објавено на: 27/05/2023 14:14