Вработен во „Макстил“ утрово загинал на работното место, соопшти компанијата. Почната е истрага за причините за несреќата.

- Денеска во утринските часови се случи несреќа во производствениот погон на „Макстил“ каде животот го загуби наш вработен. Веднаш беа алармирани сите надлежни служби кои направија записник од настанот и е започната истрага за причините за несреќата, соопшти „Макстил“.

Од компанијата наведуваат и дека ги отстапува сите свои човечки и материјални ресурси за помош во истрагата за откривање на причините за несреќата.

- Нашите мисли и целосна поддршка се со семејството на нашиот колега, се додава во соопштението од компанијата.Автор: Администратор
Објавено на: 09/06/2023 17:08