Македонскиот ракометен вицешампион Алкалоид попладнево убедливо го совлада Еурофарм Пелистер 2 со 42:29 и остана со максимален учинок по три одиграни натпревари сезонава во А-групата од Суперлигата.

Репрезентативците Марко Митев и Иван Џонов со по седум гола беа најефикасни во победничкиот тим.

Битолчани го претрпеа вториот пораз по три одиграни кола.

Вчера Охрид забележа гостинска победа над Куманово со 35:20.Автор: Администратор
Објавено на: 25/09/2023 03:14